sobota, 11 lutego 2012

Locking ;)

To mój ulubiony styl, byłam tylko raz czy dwa na warsztatach z lockingu ale ona sprawia mi naprawdę dużo radości. Locking to właściwie styl w którym nie tylko chodzi o samą technikę tańca ,ale o mimikę twarzy i to jak się zachowujesz to właściwie prawie jak aktorstwo. Trochę info:


Nazwa LOCKING została stworzona przez kreatora stylu, którym był DON CAMPBELL. W końcówce lat 60-tych i na początku 70-tych na parkietach klubów tanecznych Los Angeles królowała muzyka FUNKY. Za twórcę tego stylu uważany jest JAMES BROWN. Na parkietach królowały tzw. SOCIAL DANCES (inaczej zwane PARTY DANCES), czyli proste figury lub sekwencje ruchów, powtarzane wielokrotnie i różnych kierunkach, jedynie z zachowaniem ciągłości ruchu, groove’u i charakterystycznego elementu danego kroku (np. ruchu bioder, odstawienia nogi, podniesienia reki itp.). Poza tym wszyscy improwizowali, dodając swoje ruchy i figury.

1 komentarz:

  1. Ciekawe notki i fajny blog.
    Dodaje się do obs.
    Zapraszam do siebie
    http://jestempaulina.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń