środa, 15 lutego 2012

Popping

Popping jest to styl może mało znany ale świetny. Żeby to tańczyć trzeba mieć naprawdę dużo  cierpliwości i oczywiście chęci :D
Troszkę info.  :
Popping - taniec powstały we Fresno w stanie Kalifornia będący mieszanką stylów tańca funk oraz ulicznego. Polega on na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni, tzw. pop. Jest to wykonywane w rytm muzyki w połączeniu z różnymi pozami i ruchami. Tancerz poppingu zwany jest popperem. Został stworzony w roku 1974 przez Boogaloo Sama i jego brata Poppin' Pete'a, kiedy to zainspirowani tańcem robota stworzyli coś zupełnie innego. Z poppingiem powiązanych jest wiele pomniejszych stylów i technik. 
 A tu jak dla mnie mistrz poppingu Alkowy :) 

2 komentarze: