Popping jest to styl może mało znany ale świetny. Żeby to tańczyć trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości i oczywiście chęci :D
Troszkę info. :
Popping - taniec powstały we Fresno w stanie Kalifornia będący mieszanką stylów tańca funk oraz ulicznego. Polega on na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni, tzw. pop. Jest to wykonywane w rytm muzyki w połączeniu z różnymi pozami i ruchami. Tancerz poppingu zwany jest popperem. Został stworzony w roku 1974 przez Boogaloo Sama i jego brata Poppin' Pete'a, kiedy to zainspirowani tańcem robota stworzyli coś zupełnie innego. Z poppingiem powiązanych jest wiele pomniejszych stylów i technik.
A tu jak dla mnie mistrz poppingu Alkowy :)
Fajnie tańczy.On ma wogule jakieś kości?
OdpowiedzUsuńTeż się zastanawiałam u niego na warsztatach :D
OdpowiedzUsuń